هشتمین پیش نشست همایش ملی معنویت و علوم اسلامی؛الگوی استخراج مسائل در موضوع رابطه معنویت و فلسفه اسلامی
پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، ذیل همایش ملی معنویت و علوم اسلامی، هشتمین پیش نشست علمی خود را روز 25 خرداد برگزار می کند.
تمدید مهلت دریافت چکیده و مقالات همایش «معنویت و علوم اسلامی»
با توجه به استقبال شرکت‌کنندگان و درخواست‌های مکرر بر تمدید زمان ارسال چکیده و مقالات، مهلت ارسال چکیدۀ مقالات تا تیر ماه تمدید ¬گردید.
گفت‌وگو با دکتر حمید رفیعی هنر؛ روانشناس و استاد حوزه و دانشگاه؛تیپ‌شناسی نامزدهای ریاست‌جمهوری و انتخاب ما
گستره تحقیقات علم روان‌شناسی فقط مسائل اخلاقی، تربیتی و پرورشی نبوده؛ بلکه در امور سیاسی نیز ورود کرده و حتی دربارۀ ویژگی‌های کارآمد افراد دواطلب ریاست جمهوری پژوهش‌ها و مطالعات گسترده‌ای انجام داده است؛ برخی مطالعات نیز پیش‌بینی عملکرد یک رئیس جمهور را از زوایای گوناگون واکاوی کرده‌اند. پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت در این باره گفت‌و‌گویی با حجت‌الاسلام دکتر حمید رفیعی‌هنر، روان‌شناس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انجام داده که در ذیل از نظرتان می‌گذرد:
پژوهشکده اخلاق و معنویت با همکاری میز توانمندسازی علوم اسلامی برگزار می کند:دومین کارگاه آموزشی مسئله‌شناسی معنویت پژوهی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، دومین کارگاه آموزشی مسئله‌شناسی معنویت پژوهی را در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته آتی برگزار می‌کند.
دانشکده معارف و اندیشه اسلامی دانشگاه تهران برگزار می کند؛سواد رسانه ای از منظر معماری انتخاب
بخش تخصصی اخلاق اسلامی دانشکده معارف و اندیشه اسلامی دانشگاه تهران، نشست علمی برگزار می کند.
سلسله نشست های معنویت پژوهی ذیل همایش معنویت و علوم اسلامی؛نسبت معنویت با فقه
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، ذیل همایش معنویت و علوم اسلامی، با همکاری مراکز تخصصی آخوند خراسانی و طوبی، هفتمین نشست علمی خود را برگزار می کند.
مرکز همکاری های علمی و بین‌الملل برگزار کرد؛نشست علمی اخلاق انتخابات
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): مرکز همکاری های علمی و بین‌الملل و پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، نشست علمی با موضوع اخلاق انتخابات برگزار کردند.
جلسات فصلی پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت (بهار 1400)
پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت در بهار 1400 با هدف بهینه‌سازی فعالیت‌های این مرکز، تا کنون پنج جلسه هم‌افزایی و هم‌اندیشی برگزار کرده است.
تجدید چاپ 8 عنوان از آثار پژوهشکده اخلاق و معنویت در سال 99
از میان یازده عنوان بازچاپ آثار پژوهشکده اخلاق و معنویت، هشت عنوان در سال 99 تجدید چاپ شده است.
جلسه مشترک پژوهشکده اخلاق و معنویت با گروه برنامه ریزی و ارزیابی پژوهشی
مدیران گروه های پژوهشی پژوهشکده اخلاق و معنویت، با مدیران و کارشناسان اداره برنامه ریزی و ارزیابی پژوهشی پژوهشگاه جلسه تشکیل دادند.
جلسه داخلی پژوهشکده اخلاق و معنویت
مقدمه: پژوهشکده اخلاق و معنویت به منظور ابلاغ برنامه های سال 1400، با پرسنل خود جلسه تشکیل داد. متن: پژوهشکده اخلاق و معنویت روز سه شنبه 4 خرداد، به منظور تبیین و ابلاغ نظام ارزیابی و ابلاغ برنامه های مصوب سال 1400، با پرسنل خود تشکیل جلسه داد.
گزارشی از نشست علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت؛جریان شناسی منتقدین معنویت «عصر جدید» در مسیحیت
پژوهشکده اخلاق و معنویت روز پنج شنبه 30 اردیبهشت، یک نشست علمی با ارائه حجت الاسلام والمسلمین دکتر باقر طالبی دارابی برگزار کرد. در این نشست علمی که به همت گروه اسلام و مطالعات معنویت پژوهشکده اخلاق و معنویت برگزار شد، دکتر طالبی دارابی، عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب، درباره جریان‌شناسی منتقدین معنویت «عصر جدید» در مسیحیت، حول چهار محور به ارائه مطلب پرداخت که عبارت بودند از: - گونه‌شناسی جریانهای منتقد معنویت «عصر جدید» در مسیحیت؛ - واکنش‌های کلیسای کاتولیک و دشواری‌های مواجه؛ - واکنش کلیسای ارتدوکس روسیه؛ - تحلیل واکنش‌ها.
نشست علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت؛جریان شناسی منتقدین معنویت عصر جدید در مسیحیت
پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت روز پنجشنبه 30 اردیبهشت، نشست علمی با عنوان «جریان شناسی منتقدین معنویت عصر جدید در مسیحیت» برگزار می کند.
به همتِ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت: اتمام سه پروژه در حوزه معنویت پژوهی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): سه پروژه از پژوهش های گروه اسلام و مطالعات معنویت به مرحله پایانی رسیده و آماده چاپ است.
همایش ملی معنویت و علوم اسلامیآغاز به کاردبیرخانه همایش ملی معنویت و علوم اسلامی
آغاز به کاردبیرخانه همایش ملی معنویت و علوم اسلامی دبیرخانه همایش ملی «معنویت وعلوم اسلامی»، دیروز ۳۱ فروردین با حضور اعضای هیئت علمی پژوهشگاه ومدیران گروه‌های علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت رسماً افتتاح و آغاز به کار کرد.
رئیس میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی:تربیت پژوهشگر در زمینه معنویت پژوهی از اولویت های ماست
رئیس میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی، تربیت پژوهشگر در زمینه معنویت پژوهی را از اولویت های این میز برشمرد و گفت: در این زمینه طرح واره ای با نام «مشق اخلاق پژوهی» آماده کرده ایم.
در مراسم رونمایی از پوستر همایش ملی «معنویت و علوم اسلامی»؛تبیین ضرورت و فلسفه برگزاری همایش ملی «معنویت و علوم اسلامی»
در آیین رونمایی از پوستر همایش ملی «معنویت و علوم اسلامی» حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی علیزاده با اشاره به اهمیت مسئلۀ معنویت از دیدگاه بیانیه گام دوم، به تبیین ضرورت و فلسفه برگزاری این همایش پرداخت.
با همکاری پژوهشکده اخلاق و معنویت و میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی؛از پوستر همایش ملی معنویت و علوم اسلامی رونمایی شد
پژوهشکده اخلاق و معنویت برگزار می کند؛رونمایی از پوستر همایش ملی معنویت و علوم اسلامی
پژوهشکده اخلاق و معنویت روز سه شنبه 24 فروردین، از پوستر همایش معنویت و علوم اسلامی رونمایی می کند.
گروه اسلام و مطالعات معنویت برگزار می کند:نسبت معنویت با اخلاق اسلامی (2)
ششمین پیش ‌نشست مجازی همایش ملی «معنویت و علوم‌اسلامی» روز 27 اسفند برگزار می گردد.
12345678910...>>>
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 61910
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مرکز اخلاق و تربیت اسلامی
مجری سایت : شرکت سیگما